Jaka opona , markowa czy tańszy zamiennik.

jakie opony wybrać , opony markowe ,

Jaka opona , markowa czy tańszy zamiennik.

 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale zawsze można się pokierować kilkoma pytaniami które sobie zadamy i co najgorsze musimy na nie sami sobie odpowiedzieć.

Kluczowym czynnikiem będzie zasobność portfela i lub to ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na taki zakup. Dla jednych jest to kwestia ważna dla innych sprawa drugo lub trzecio rzędna, trzeba kupić jakieś opony by jeździć . W pierszej kolejności zajmiemy się klientami z zasobnym portfelem i ulegającym sugestiom reklamy , testów i porównań opon. Klienci Ci są już nakierowani co wybrać oponę ze średniej półki, tanią markę opon – nie opony kupuje się na kilka lat , lepiej dopłacić i mieć pewność ( lub uczucie w podświadomości ) że mam super opony które w krytycznych sytuacjach zadziałają bez mojej ingerencji a bezpieczeństwo moje i mojej rodziny będzie zapewnione w stu procentach. Niestety ta teoria często mija się z prawdą, oczywiście że opony premium Michelin , Dunlop , Good Year ,Continental, Pirelli to najwyższa pólka pod względem technologi ale często ich parametry są podobne do opon klasy średniej a tylko pochodzenie od renomowanego producenta nakłania klientów do zakupu.

Klienci z mniej zasobnym portfelem ale ceniący sobie bezpieczeństwo  nie do końca są przekonani że wysoka cena da im pełną sadysfakcję, kierują się w stronę opon średniej klasy europejskich producentów takich jak Fulda , Firestone ,Nokian , Semperit , Kleber , lub producentów z azji Toyo, Yokohama , Falken, Kumho czy aspirującej do premium marki Hankook. Naszym zdaniem to najlepszy wybór opona klasy średniej za przyzwoite pieniądze i o osiągach które nas zadowolą, lub inaczej które nam wystarczają. Klient ten często kieruję się w stronę opon z półki średniej niższej, jakimi są opony NEXEN , Barum , Viking , Gislaved czy nasz popularna Dębica. Opony do normalnej jazdy beż ekstremalnych manewrów i testów umiejętności jazdy przeprowadzanych przez kierowców też będą trafnym wyborem, .

Tanie opony na timoto.pl, o i to jest segment najczęściej odwiedzanych i kupowanych towarów. W tym segmencie możemy kupić nietypowy rozmiar opon w cenie popularnego rozmiaru klasy średniej a czasem cena może nas jeszcze bardziej zadziwić. Jakość wielu tanich opon niczym nie odbiega od europejskich marek. Czasem trafi się reklamacja ale to i w klasie premium jest na porządku dziennym. Nie wszystkie tanie marki są godne polecenia niektóre produkują niestety marnej jakości opony, ale inni oferują opony naprawdę zadziwiające podczas eksploatacji.

W kolejnych artykułach postaramy się przedstawić testy i oceny opon z każdego przedziału , opony premium , opony klasy średniej , opony tanie czyli budget.Słowa kluczowe: tanie opony , opony markowe , opony premium , opony chińskie

Data utworzenia: 2018-04-25