Box (bagażnik) dachowy | TiMoto

Bagażniki dachowe to idealne rozwiązanie transportowe umożliwiające dodatkowe powiększenie przestrzeni ładunkowej w samochodzie.

Boxy dachowe możemy podzielić ze względu na nośność oraz pojemność. Dobierając box dachowy należy przede wszystkim wziąć pod uwagę typ przewożonego ładunku. Powinno się pamiętać, że jeśli będą przewożone narty trzeba wybrać box dachowy nieco dłuższy niż najdłuższa narta, w przypadku przewożenia zakupów, walizek, wózka dziecięcego, czy sprzętu sportowego, można wybrać box dachowy trochę krótszy ale szerszy. Najlepiej wypośrodkować swoje plany zakupowe i wybrać box długi tak, by zmieściły się narty i nie zbyt wąski, tak by bagaże na wakacyjny wyjazd też znalazły swe miejsce. 

W ofercie portalu motoryzacyjnego TiMoto dostępne są boxy montowane na bagażniku dachowym z linii Calix, Eco, Inter Pack, Mont Blanc, Thule oraz boxy, które można zamontować na platformie rowerowej.

boxy i bagażniki dachowe

Bardzo dobrą alternatywą do boxów z wysokiej półki cenowej są boxy NORTHLINE.

Box (bagażnik) dachowy Northline Tirol 420 Wing Carbon

Box (bagażnik) dachowy Northline Tirol 2017.

Unikalny box dachowy nowej generacji.

Jest wynikiem wielu lat badań konstrukcji, właściwości materiału i wymagań rynku. Wymiary 205x85x35 opierają się na wieloletnim doświadczeniu projektantów i przedstawiają kompromis pomiędzy wielkością, wyglądem i aerodynamiką. Box dachowy Northline Tirol 2017 posiada dynamiczny wygląd i jest luksusowym dodatkiem do każdego samochodu. Ze względu na swoje rozmiary, nadaje się do niemal każdego rodzaju samochodów – Hatch, Kombi, SUV, Van. Ergonomiczny kształt dolnej części zapewnia równomierny rozkład ciężaru na każdym typie bagażnika bazowego.

Wyrafinowane wzornictwo

Poprzeczne i wzdłużne przetłoczenia dna boxu dachowego wpływają na lepszą sztywność konstrukcji, spód został także wzmocniony stalowymi szynami, w których został wbudowany system mocowania. Box został opracowany we współpracy z biurem projektowym Dr. Pavel, które było zaangażowane w rozwój światowej klasy boxów dachowychDynamiczne funkcje, czyste kształty i unikatowe elementy projektu określają wyjątkowość tego boxu. Ze względu na wykorzystanie inżynierii precyzyjnej i doświadczenia projektantów, box odnosi sukces nie tylko na rynku europejskim, ale także na rynku światowym.

Najlepsza jakość materiału

Jeśli chodzi o materiały, Box dachowy Northline Tyrol Box serii 2017 należą do absolutnie najwyższej klasy jakości. Box jest produkowany w pełni zautomatyzowanej fabryce – Neumann (CZ). Materiał 5 mm ABS (Acrylonitrilbutadienstyrene), który jest amorficznym kopolimerem termoplastycznym przemysłowego zastosowania jest szczególnie odporny na mechaniczne naprężenia PMMA oraz posiada warstwę która pomaga w  zachowaniu właściwości mechanicznych i wizualnych. Tylko światowej klasy producenci boxów dachowych używają tej kombinacji materiałów. Warstwa ta chroni  przed promieniowaniem UV. Materiał zachowuje swoje wewnętrzną sztywność i elastyczność. Przez to nie ulega degradacji w ciągu roku i nie staje się kruchy i plastyczny. Dzięki niej czarna wersja boxów jest chroniona przed przegrzewaniem się od promieni słonecznych.

Dwa mechanizmy mocujące

Box jest wyposażony w dwa mechanizmy mocujące – szybki mechanizm zwalniający do średnicy 50mm oraz na system montażowy „T”(wsuwki) do belek aluminiowych z rowkiem „T”. Ponadto jest wyposażony w uchwyty boczne , które z kolei pod względem złożoności produkcji stosuje tylko wąska grupa producentów profesjonalnych. Zapewnia to łatwą obsługę na przestrzeni lat, co znacznie ułatwia otwieranie i zamykanie boxu. Nasze boxy mogą być oczywiście otwierane z obu stron, są wyposażone w 6-pozycyjną blokadę z aluminium która posiada dożywotnią gwarancją.

Właściwości techniczne

Pojemność 420 litrów
Długość 205 cm
Szerokość 84 cm
Wysokość 35 cm
Waga 19 kg
Max ładowność 75 kg
Możliwość otwierania Dwustronny
Zakres mocowania 47 – 108 cm ( „T” system mocowania)
System blokowania 6-pozycyjny
Wzmocnienie boxu tak
System mocowania System zaciskowy +”T” system mocowania
Narty / snowboard Pojemność 7/5
Certyfikat TÜV tak
Gwarancja 6 lat

W naszej ofercie znajdują się również uchwyty rowerowe.

 Słowa kluczowe: box dachowy , bagażnik samochodowy , trumna na dach , Inter Pack , Thule , box Nordline , bagażnik na dach , bagaznik samochodow

Data utworzenia: 2018-05-17