Jak przeprowadzić montaż bagażnika dachowego w twoim aucie

montaż bagażnika bagażniki inter pack przykręcanie bagażnika

Jak przeprowadzić montaż bagażnika dachowego?

Bagażnik dachowy nie jest niezbędną rzeczą na świecie, ale może zmienić Twój samochód w bardziej uniwersalną i wygodną maszynę. Zapewnia więcej miejsca, wygody i porządku – jest więc świetnym rozwiązaniem w przypadku rodzin z dziećmi czy podczas dalekich wyjazdów. Twoje auto może mieć goły dach (bez stelaża), relingi dachowe (bez poprzeczek) lub pełny stojak, ale bez względu na to, od czego zaczynasz, dzięki poniższym wskazówkom szybko zamontujesz bagażnik i będziesz gotowy na następną przygodę.

Pełny bagażnik dachowy

Jeśli Twój pojazd jest wyposażony w poprzeczki (zamontowane do relingów lub bezpośrednio do dachu), to tutaj Twoje zadanie się właściwie kończy. Jedyne czego potrzebujesz, to zamontowanie boxa dachowego – jeśli chcesz powiększyć przestrzeń bagażową lub stojaka rowerowego – jeśli chcesz transportować rowery. Ich instalacja zajmuje kilka minut i wymaga tylko podstawowych narzędzi, a w droższych modelach… montaż wykonasz nawet bez użycia narzędzi.

 

 

Tylko relingi dachowe

Relingi dachowe to tylko o krok od pełnego bagażnika dachowego. Brakującym składnikiem jest para poprzeczek. W sklepach znajdziesz poprzeczki dedykowane konkretnej marce i modelowi samochodu, ale najprawdopodobniej dostępne będą także półprofesjonalne belki poprzeczne. Aby je przymocować, wystarczy użyć dostarczonego narzędzia lub chwycić zestaw podstawowych narzędzi ręcznych.

 

Jak zamontować bagażnik dachowy?

  •          Kiedy wybierzesz już odpowiedni model usuń plastikowe zaślepki, znajdujące się na szynach. W przypadku dachu normalnego (nagiego) nic nie usuwamy. Wystarczy, że przetrzesz dach z kurzu.
  •          Jeśli kupiłeś bagażnik bazowy (nie zmontowany) to przymocuj stopy do poprzeczek zgodnie z instrukcją.
  •          Umieść wszystkie elementy na dachu samochodu i upewnij się, że są one odpowiednio ułożone. Pamiętaj o tym, żeby postępować zgodnie z instrukcją. Unikniesz w ten sposób uszkodzeń karoserii samochodu.
  •          Jeśli kupiłeś poprzeczki z zamkami na kluczyk, załóż plastikowe osłony i przekręć zamki.
  •          Sprawdź poprawność zamontowania poprzez zdecydowane szarpnięcie za belkę… i gotowe!

Jak sam widzisz, montaż bagażnika dachowego nie stanowi żadnego wyzwania. Wystarczy, że będziesz postępował zgodnie z instrukcją. Podczas montażu nie używaj siły, wszystkie elementy zostały odpowiednio zaprojektowane, aby montowało się je z lekkością. Pamiętaj żeby zdemontować bagażnik jeśli go nie używasz – zrób to najlepiej zaraz po zakończonej jeździe.Słowa kluczowe: montaż bagażnika bagażniki inter pack przykręcanie bagażnika northline boxy bagażniki thule taurus ultra plast

Data utworzenia: 2018-06-04